فرماندار میشیگان: برای مقابله با کرونا لطفا مواد ضد عفونی نخورید

به گزارش پسر یخی، پس از سخنان پنجشنبه گذشته رئیس جمهور آمریکا درباره تزریق مواد ضدعفونی برای مقابله با کرونا، فرماندار ایالت میشیگان از افزایش مسمومیت در این ایالت خبر داد و از مردم میشیگان تقاضا کرد برای مقابله با کرونا مواد ضد عفونی نخورند.

فرماندار میشیگان: برای مقابله با کرونا لطفا مواد ضد عفونی نخورید

به گزارش گروه بین الملل پسر یخی، گریچن ویتمر فرماندار ایالت میشیگان گفت که پس از اظهارات دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا درباره تزریق مواد ضد عفونی برای از بین بردن ویروس کرونا، تماس های اضطراری در این ایالت افزایش یافته است.

ویتمر که با شبکه خبری ای بی سی مصاحبه می کرد، اضافه کرد پیش از صحبت های پنجشنبه گذشته ترامپ درباره تزریق مواد ضد عفونی، تماس های اضطراری افزایش یافته است.

وی گفت مردم آمریکا به سخنان شخصی که در جایگاه قدرتمندترین فرد در کره زمین است، چه جدی باشد یا نه، گوش می دهند.

فرماندار میشیگان گفت طی روزهای اخیر تماس هایی مبنی بر مسمومیت افزایش یافته و این بسیار مهم است که هر فردی از ما فقط باید به انتشار اطلاعاتی بپردازد که از نظر پزشکی صحیح هستند.

وی تاکید کرد: هیچ کسی نباید برای مبارزه با ویروس کرونا مواد ضد عفونی بخورد. لطفا این کار را نکنید.

رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه در نشست خبری خود گفت: مواد ضدعفونی کننده ظرف یک دقیقه ویروس کرونا را ناکار می کند. ظرف یک دقیقه! راهی هست که بتوانیم آن را به داخل بدن تزریق کنیم یا با آن [ریه ها] را شستشو دهیم؟ چک کردن آن جالب خواهد بود.

البته ترامپ روز جمعه و در جریان امضای بسته مالی حمایتی از کسب وکارهای خرد گفت که مطرح کردن این سخنان از سوی وی تنها یک شوخی بوده است. (جزئیات بیشتر)

شمار زیادی از مقامات وزارت بهداشت و پزشکان آمریکایی بلافاصله این پیشنهاد ترامپ را خطرناک توصیف کردند و از مردم درخواست کردند به هیچ عنوان چنین روش هایی را در خانه امتحان نکنند.

با این وجود، مرکز کنترل سموم وزارت بهداشت آمریکا در نیویورک روز شنبه بیان نمود از 9 صبح روز پنجشنبه تا 3 بعدازظهر روز جمعه، مجموعاً 30 نفر به خاطر مسمومیت با مواد ضدعفونی کننده به بیمارستان منتقل شده اند.

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "فرماندار میشیگان: برای مقابله با کرونا لطفا مواد ضد عفونی نخورید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرماندار میشیگان: برای مقابله با کرونا لطفا مواد ضد عفونی نخورید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید