گیلان همچنان در شرایط حساس است ، مردم همکاری نکنند؛ موج دوم کرونا می رسد

به گزارش پسر یخی، نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در گیلان با بیان اینکه این استان همچنان در شرایط حساسی واقع شده است، گفت: اگر مردم همکاری نکنند، موج دوم شیوع کرونا شروع می گردد.

گیلان همچنان در شرایط حساس است ، مردم همکاری نکنند؛ موج دوم کرونا می رسد

به گزارش پسر یخی به نقل از تسنیم، محمدحسین قربانی تاکید نمود: اگر همکاری های مردم و رعایت دستورالعمل های وزارت بهداشت ادامه پیدا نکند، موج دوم شیوع ویروس کرونا در استان گیلان آغاز می گردد.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس با تأکید بر اینکه در صورت آغاز موج دوم فعالیت ویروس کرونا در گیلان، میزان خسارت ها و آسیب های ناشی از آن به مراتب بیشتر از مرحله نخست است گفت: ما نگران ایجاد این شرایط در گیلان هستیم زیرا کادر بهداشت و درمان استان به علت هفته ها کار سخت و مداوم خسته است.

نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در گیلان به سخنان امروز سخنگوی وزارت بهداشت و درمان که در آن تعداد مبتلایان کل کشور به ویروس کرونا در 24 ساعت گذشته را هزار و 200 نفر اعلام نمود، اشاره نمود و گفت: این آمارها نشان دهنده یک اعلام خطر است. بنابراین از مردم می خواهیم تا سرانجام تعطیلات فروردین با ستاد مدیریت بحران کرونا همکاری نمایند.

قربانی از راه اندازی نقاهتگاه 2 هزار تختخوابی تهران توسط نیروهای مسلح با موضوع نیروی زمینی و ارتش سخن گفت و اضافه کرد: تمام این اقدامات نشان می دهد زمینه برای ایجاد موج دوم بحران شیوع کرونا مستعد است و مردم در کنار پرهیز از هرگونه سفر، باید اقدامات احتیاطی را بیشتر از قبل جدی بگیرند.

وی در ادامه بر برخورد شدید با افراد یا عاملان فراوری و عرضه مواد الکلی تقلبی در استان گیلان تأکید کرد و گفت: هرگونه دخالت در امور بهداشتی و درمانی عواقب بسیار سختی دارد و بدون شک ستاد مقابله با ویروس کرونا و قوه قضائیه به شدت با مصادیق آن برخورد می نمایند.

نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در گیلان در پاسخ به اینکه آیا تا به امروز مواردی مبنی بر فراوری و عرضه فرآورده های الکلی تقلبی در این استان مشاهده شده است یا خیر عنوان نمود: در گیلان آن طور که در سایر نقاط کشور شاهدش بودیم، این اتفاقات به ندرت اتفاق افتاده که این نتیجه همکاری خوب ناظران سازمان غذا و دارو و دستگاه قضا است.

قربانی به صحبت های دیروز آقایی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل گیلان اشاره نمود و گفت: کوشش های جهادگونه بسیار زیادی برای آرام کردن نسبی شرایط استان گیلان انجام شد. بنابراین با کسانی که در هر فضایی با سلامت مردم بازی نمایند، باید به شدت برخورد گردد و شخص خاطی به اشد مجازات برسد.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس همکاری مردم استان گیلان با ستاد مقابله با ویروس کرونا را رضایت بخش خواند و با بیان اینکه در صورت ادامه این شرایط، کنترل قطعی بحران ممکن خواهد بود توضیح داد: بنده مجدداً باید اعلام کنم که گیلان همچنان کانون بحران کرونا کشور است و این استان در شرایط حساسی قرار گرفته است.

منبع: همشهری آنلاین

به "گیلان همچنان در شرایط حساس است ، مردم همکاری نکنند؛ موج دوم کرونا می رسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گیلان همچنان در شرایط حساس است ، مردم همکاری نکنند؛ موج دوم کرونا می رسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید