پیشروی ارتش سوریه در جنوب ادلب، اسکان 300 تروریست در رأس العین توسط ترکیه

به گزارش پسر یخی، ارتش سوریه کنترل شهرک ام جلال در حومه جنوب شرقی ادلب را پس از درگیری های شدید با گروه های تروریستی اجناد القوقاز و جبهه النصره به دست گرفت.

پیشروی ارتش سوریه در جنوب ادلب، اسکان 300 تروریست در رأس العین توسط ترکیه

به گزارش گروه بین الملل پسر یخی به نقل از رای الیوم، یک منبع میدانی، شامگاه پنجشنبه گفت، یگان هایی از ارتش سوریه پس از درگیری های شدید با عناصر تروریستی، به سمت شهرک ام جلال پیشروی نموده و کنترل این شهرکِ واقع در حومه جنوب شرقی ادلب را به دست گرفتند.

این منبع اضافه کرد: شهرک ام جلال از مهم ترین سنگرهای خط مقدم عناصر مسلح گروه موسوم به اجناد القوقاز در حومه جنوب شرقی ادلب و به طور تعیین در حومه شهرک معره النعمان به شمار می رود ولی نیروی زمینی ارتش سوریه پیروز شد تا در سایه آتشباری گسترده، شهرک ام جلال را به کنترل خود در بیاورد.

پیشتر، منابعی در ادلب گفتند که یگان های ارتش سوریه عصر پنجشنبه با پشتیبانی جنگنده های سوریه و روسیه پیشروی به سمت خطوط دفاعی گروه های اجناد القوقاز و جبهه النصره در حومه جنوبی ادلب را شروع نموده اند.

از سوی دیگر، یگان های ارتش سوریه، روز گذشته حمله شدید عناصر گروه تروریستی داعش در محور وادی الضبیات در حومه میدان نفتی الهیل در حومه شرقی حمص را دفع کردند.

منابعی در حمص گفتند، یگان های ارتش حمله شدید عناصر تروریستی داعش به محور وادی الضبیات در حومه میدان نفتی الهیل را دفع کردند. میدان نفتی الهیل در 26 کیلومتری شمال منطقه 55 کیلومتری واقع شده است که این منطقه تحت اشغال ارتش آمریکا است و آمریکا از آن به منطقه امن برای پناه دادن به هزاران تروریست داعشی و عناصر گروه های همپیمان با آن استفاده می نماید.

منابع مذکور اضافه کردند، یگان های ارتش سوریه تحرکات خصمانه عناصر مسلح داعش در منطقه وادی الضبیات در نزدیکی میدان نفتی الهیل را رصد کردند و یگان های ارتش عناصر مسلح داعش را که تجهیزات نظامی زیادی به وسیله محور منطقه التنف مستقر می کردند، زیر آتش گرفتند. به گفته منابع، جنگنده های ارتش نیز خطوط امداد داعش را بمباران کردند.

یک منبع دیگر تأکید کرد، یگان های ارتش سوریه حمله تروریست ها را دفع و خسارات جانی زیادی در میان عناصر داعشی وارد کردند که بعضی از آنها به سمت منطقه 55 کیلومتر در محور منطقه التنف فرار کردند.

گروه تروریستی داعش از منطقه ممنوعه ای که ارتش آمریکا در 55 کیلومتری حومه منطقه التنف ایجاد نموده است به عنوان سکویی برای حملات به منافع ملی سوریه و نیروهای ارتش سوریه استفاده می نماید.

تحرکات خصمانه ترکیه در الحسکه

خبرگزاری رسمی سوریه(سانا) گزارش داد، نیروهای اشغالگر ترکیه ده ها عنصر تروریستی و خانواده های آنها را وارد شهر راس العین در حومه شمالی الحسکه کردند تا با اسکان دادن این عناصر در این منطقه به جای ساکنان واقعی آن، بافت جمعیتی این منطقه را دستخوش تغییرات کند.

خبرنگار سانا به نقل از منابع محلی اضافه کرد، بیش از 300 مزدور اشغالگر ترکیه روز پنجشنبه با اتوبوس هایی که همچنین حامل زنان و بچه ها داعشی بود وارد شهر راس العین شدند.

منابع مذکور خاطرنشان کردند، تروریست ها و خانواده های شان در منازلی در شهر راس العین اسکان داده شده اند که نیروهای متجاوز ترکیه ساکنان انها را مجبور به کوچ نموده و کنترل آنها را در دست گرفته اند.

خبرنگار سانا همچنین اضافه کرد، نیروهای اشغالگر ترکیه حومه شهرک ابو راسین را هدف حملات خمپاره ای قرار داده که با پاسخ آتشباری ارتش سوریه به منابع تجاوز روبه رو شدند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "پیشروی ارتش سوریه در جنوب ادلب، اسکان 300 تروریست در رأس العین توسط ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشروی ارتش سوریه در جنوب ادلب، اسکان 300 تروریست در رأس العین توسط ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید