پیام دبیرکل سازمان ملل به مناسبت فرا رسیدن نوروز

به گزارش پسر یخی، دبیرکل سازمان ملل متحد ضمن تبریک فرا رسیدن نوروز جان باختن عده زیادی از مردم دنیا بر اثر ابتلا به ویروس کرونای جدید را تسلیت گفته است.

پیام دبیرکل سازمان ملل به مناسبت فرا رسیدن نوروز

به گزارش گروه بین الملل پسر یخی، آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل متحد به مناسبت نوروز پیامی صادر کرده و آن را به کشورهایی که این روز را جشن می گیرند تبریک گفته است.

گوترش در این پیام نوشته است: هر ساله نوروز را به عنوان روزی که نویدبخش آغاز تازگی ها است و با فرارسیدن آن با امید و ذوق قدم به سال جدید می گذاریم جشن می گیریم. ما تازه شدن طبیعت و اولین روز بهار را جشن می گیریم.

دبیر کل سازمان ملل متحد در این پیام به شیوع بیماری کووید-19 که بر اثر ورود ویروس کرونای جدید به بدن ایجاد می شود هم اشاره کرده و نوشته است: امسال، نوروز برای بسیاری در بحبوحه غم و اضطراب آغاز می شود. ویروس کرونای جدید، کووید-19، بر سراسر دنیا از جمله نقاطی که این جشن باستانی را گرامی می دارند سایه انداخته است.

آقای گوترش به بازماندگان کسانی که بر اثر بیماری کووید-19 جانشان را از دست داده اند تسلیت گفته و برای کسانی که مبتلا به عفونت کرونا تشخیص داده شده اند بهترین ها را آرزو کرده است.

وی در سرانجام این پیام با بیان اینکه نوروز به معنای تازه شدن است نوشته است: امیدوارم در حالی که فرارسیدن این روز را با برپا کردن آتش، پخت غذاهای خاص و سایر رسوم جشن می گیرید احساس مشترک دوستی و همسازی با طبیعت را پیدا کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "پیام دبیرکل سازمان ملل به مناسبت فرا رسیدن نوروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیام دبیرکل سازمان ملل به مناسبت فرا رسیدن نوروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید