پراکندگی جلسات در طول هفته؛ مدیران خارج از دسترس مردم

به گزارش پسر یخی، خبرنگاران/زنجان معاون استاندار زنجان گفت: مطابق آمارهای ارائه شده همه روزهای هفته مدیران استان درگیر جلسات و خارج از دستگاه اجرایی هستند.

پراکندگی جلسات در طول هفته؛ مدیران خارج از دسترس مردم

فرامرز نیک سرشت پیش از ظهر امروز در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان، با اشاره به پراکندگی جلسات استان در طول روزهای هفته، اظهار کرد: تعداد جلسات مهم نیست بلکه آن چه که مهم است خروجی جلسات و نتایج آن است، ولی متاسفانه در حال حاضر در کشور، تعداد جلسات در ارزیابی عملکرد مدیران مدنظر قرار گرفته می شود.

این مسئول ادامه داد: مطابق آمارهای ارائه شده همه روزهای هفته مدیران استان درگیر جلسات بوده و فرصت زمانی کوتاهی برای دعوت به جلسات در نظر نگرفته شده و بیش از 60 درصد جلسات با یک روز فرصت قبل از برگزاری، دعوت نامه ارسال می شود.

وی افزود: از 116 جلسه برگزار شده تنها 7 جلسه در فرصت زمانی 5 روزه بوده و 109 جلسه کمتر از فرجه زمانی شورای برنامه ریزی برگزار شده است.

نیک سرشت شرح داد: توزیع نامطلوب جلسات موجب خدمات رسانی بی نظمی به ارباب رجوع می شود که این بی نظمی موجب کاهش ارتباط مدیران با زیر مجموعه های خود می شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استان زنجان، با اشاره به طرح مولدسازی اموال مازاد دستگاه های اجرایی، یادآور شد: در دیداری که هفته گذشته با وزیر امور اقتصاد و دارایی به عمل آمد، وزیر نیز به این مهم تاکید کرد و یکی از دلایلی که سبب پیشرفت کند این طرح شده، پیشگام نبودن دستگاه ها برای اجرا است؛ به همین دلیل پیشنهادی مبنی بر اینکه منابع حاصل از فروش اموال در اختیار دستگاه ها و شورای برنامه ریزی قرار گیرد تا پروژه دستگاه ها و استان، اجرا شود.

در ادامه این جلسه، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان با اشاره به تدوین لایحه بودجه سال آینده، اظهار کرد: لایحه بودجه سال آینده به صورت دوساله و برای سال های 1399 و 1400 است که فرآیند بودجه ریزی با اصلاح ساختار بودجه و تغییر تکنینک های بودجه ریزی تغییرات بسیاری داشته است.

شهرام طهماسبی با بیان اینکه مسئولان استانی باید پیگیری قاطع تری در این بازه زمانی برای دریافت سهم استان بیشتر شود، ادامه داد: در حال حاضر لایحه اعتبارات سال آینده مربوط به استان، ابلاغ شده و در جلسه آینده شورای برنامه ریزی و توسعه استان که به صورت فوری برگزار خواهد شد، بررسی می شود.

وی با اشاره به موارد مطرح شده در رابطه با آموزش مدیران سطوح عالی استان، افزود: مدیران توسعه محور گران ترین سرمایه هر کشور است و باید توجه داشت که توسعه اتفاق نمی افتد مگر اینکه آموزش با مربی و مصدر توسعه یا همان مدیران استان، آغاز شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "پراکندگی جلسات در طول هفته؛ مدیران خارج از دسترس مردم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پراکندگی جلسات در طول هفته؛ مدیران خارج از دسترس مردم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید