موافق حذف معاونت فرهنگی دانشکده ها نیستم

به گزارش پسر یخی، معاون فرهنگی دانشگاه تهران گفت: موافق حذف معاونت فرهنگی دانشکد های دانشگاه نیستم و معاونین فرهنگی هستند که می توانند با دانشجویان ارتباط برقرار نمایند.

موافق حذف معاونت فرهنگی دانشکده ها نیستم

مجید سرسنگی، معاون فرهنگی دانشگاه تهران در مصاحبه با خبرنگار دانشگاه پسر یخی، پیرامون تغییرات جدیدی که در دانشگاه تهران مبنی بر تغییر معاونت های فرهنگی و عزل برخی معاونین فرهنگی به وجود آمده است، گفت: در بازنگری ساختار دانشگاه گفته شده است که دانشکده های مستقل حداکثر سه معاون باید داشته باشد. بنابراین باید این سه معاون را جوری انتخاب کرد تا تمام کارهایشان به خوبی انجام شود.

وی ادامه داد: برخی دانشکده ها انتخاب کردند معاونت فرهنگی داشته باشند برخی دانشکده ها انتخاب کردند که معاونت فرهنگی را نداشته باشند این به اولویت احتیاج های دانشکده بازمی شود. در حال حاضر برخی دانشکده ها معاونت فرهنگی دارند و برخی دانشکده ها معاونت فرهنگی ندارند.

سرسنگی گفت: ما گفته ایم که انجام دادن این کار تاثیر منفی در محیط دانشگاه دارد و هنوز هم امیدواریم که در این موضوع تجدیدنظر شود. به عقیده ما کار فرهنگی در دانشکده ها باید انجام شود و معاونین فرهنگی هستند که می توانند با دانشجویان ارتباط برقرار نمایند و کار فرهنگی انجام دهند. کار ما در معاونت فرهنگی دانشگاه کار ستادی است یعنی بیشتر باید قانون گذاری، حمایت و نظارت کنیم، ولی کار به معنای کف دانشگاه باید در دانشکده انجام شود. در حال حاضر این مسئولیت بر گردن ستاد معاونت فرهنگی دانشگاه ها افتاده است.

معاون فرهنگی دانشگاه تهران ادامه داد: ما گفته ایم که حذف معاونت فرهنگی کار درستی نیست و حتما باید یک معاون فرهنگی در دانشکده ها باشد. اگر طبق گفته رهبری بخواهیم کار جدی در دانشگاه ها انجام دهیم هر واحدی باید یک معاونت فرهنگی مستقل داشته باشد. متاسفانه در ساختار جدید دانشگاه که ابلاغ شده است جای برخی معاونت ها تغییر یافته و برخی دانشکده ها معاونت فرهنگی خود را حذف کردند.

وی اضافه کرد: ما خواهش کردیم، پیگیری خود را انجام دادیم و امیدواریم اتفاقات خوبی در این باره بیفتد؛ چرا که در شرایط فعلی جامعه نباید از حوزه فرهنگی غافل شد. الان نتیجه بی توجهی به فرهنگ را در جامعه می بینیم. با توجه به این شرایط نباید به مسائل فرهنگی بی توجه بود. این نسل جدیدی که وارد دانشگاه می شود و این همه پرسش در ذهن خود دارد نباید به حال خود رها شود و بدون معاونت فرهنگی بماند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "موافق حذف معاونت فرهنگی دانشکده ها نیستم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موافق حذف معاونت فرهنگی دانشکده ها نیستم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید