موادغذایی که پیش از خواب نباید مصرف شوند

به گزارش پسر یخی، نرگس جوزدانی متخصص تغذیه و رژیم درمانی درباره مواد غذایی که قبل از خواب نباید مصرف شوند، گفت: 3 ساعت قبل از خواب شبانه مواد غذایی محرک مانند نوشابه ها که حاوی قند ساده هستند، نوشیدنی های انرژی زا و مواد دارای کافئین نباید مصرف شوند. این زمان برای افرادی که به کم خوبی مبتلا هستند 6 ساعت است.

موادغذایی که پیش از خواب نباید مصرف شوند

او اضافه کرد: مصرف انواع شیرینی، چای (مخصوصا چای پر رنگ)، هر نوع قهوه ای حتی کاپوچینو و شکلات قبل از خواب شبانه به علت وجود کافئین باعث کم خوابی افراد خواهد شد.

جوزدانی شرح داد: برای مثال اگر فردی ساعت 12 برای خواب آماده می شود بهتر است از ساعت 9 هیچ ماده غذایی یا خوراکی مصرف نکند تا بتواند خواب آسوده ای داشته باشد.

مصرف کدام مواد غذایی قبل از خواب توصیه می شود؟

این متخصص تغذیه با اشاره به مصرف مواد غذایی مناسب پیش از خواب اظهار کرد: مصرف سالاد کاهو با سس ماست همراه وعده غذایی شام به فرد کمک می کند تا خواب راحتی داشته باشد.

جوزدانی شرح داد: در وعده شام بهتر است غذا های سبک مصرف شود. اگر فردی به علت ناراحتی سیستم گوارشی خود به غذا های نفاخ و سبک مانند: عدسی و لوبیا حساسیت داشت می تواند شیر را جایگزین این مواد غذایی کند.

این متخصص تغذیه اظهار کرد: گاهی اوقات نوشیدن شیر با سیستم گوارشی بعضی از افراد ناهمانگ است که در این صورت نوشیدن دوغ کنار غذا برای گذراندن یک خواب راحت به افراد توصیه می شود.

جوزدانی در پایان گفت: مصرف فست فود و غذا هایی مانند: سیب زمینی سرخ کرده، پیتزا، ساندویج و همچنین استفاده از تلفن همراه قبل از خواب می تواند سیستم بدن افراد را به هم بریزد و خواب آن ها را با مسائل زیادی رو به رو کند.

منبع: باشگاه پسر یخی

منبع: همگردی

به "موادغذایی که پیش از خواب نباید مصرف شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موادغذایی که پیش از خواب نباید مصرف شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید