فرانسه طرح قانون حالت فوق العاده بهداشتی را تصویب کرد

به گزارش پسر یخی، مجمع ملی فرانسه طرح قانونی را به تصویب رساند که این کشور را به مدت دو ماه برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در حالت فوق العاده بهداشتی قرار می دهد.

فرانسه طرح قانون حالت فوق العاده بهداشتی را تصویب کرد

به گزارش پسر یخی، به نقل از خبرگزاری فرانسه، وزیر دادگستری فرانسه با اشاره به جریمه های بیشتر برای افرادی که منع آمد و شد را رعایت نکنند گفت افرادی که این قانون را رعایت نکنند به شش ماه حبس و پرداخت 3700 یورو جریمه محکوم می شوند.

کننده مجمع ملی فرانسه با تصویب طرح قانون فوق العاده برای مقابله با شیوع ویروس کرونا موجب محدودیت تعدادی از آزادی های عمومی همچون رفت و آمد و برخی از نیازهای مردم به مدت دو ماه شد.

این طرح همچنین به دولت پاریس این اجازه را می دهد تا اقداماتی را برای حمایت از شرکت ها اتخاذ کند و دومین دور انتخابات شهرداری های کشور را به زمانی دیگر موکول کند اما اختلاف نظرها با سنای فرانسه به ویژه در مورد روش های قرار دادن لیست های شهرداری ها وجود دارد. کنندگان هر دو مجلس قرار است امروز (یکشنبه) تلاش کنند تا به توافقاتی در این زمینه دست یابند.

در نسخه اصلاح شده توسط مجمع ملی در این طرح قانونی، جرایم افرادی که به منع آمد و شد احترام نمی گذارند افزایش داده شده است و اگر کسی آن را برای بار اول رعایت نکند 135 یورو جریمه می شود و در صورت تکرار این اقدام طی 15 روز می بایست 1500 یورو جریمه بپردازد. اگر همچنان شخص چهار بار طی 30 روز این قانون را نقض کند به شش ماه حبس و 3700 یورو جریمه محکوم می شود.

همان طور که اتحادیه ها درخواست کرده بودند و دولت فرانسه اعلام کرده بود، مجمع ملی همچنین درباره تعلیق موقت روز انتظار در صورت مرخصی بیماری در زمان حالت فوق العاده بهداشتی موافقت کرد. در نهایت موافقتنامه شرکت یا شعبه لازم خواهد بود تا کارفرمایان بتوانند یک هفته مرخصی با حقوق را در طول مدت قرنطینه به کارمندان خود بدهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "فرانسه طرح قانون حالت فوق العاده بهداشتی را تصویب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرانسه طرح قانون حالت فوق العاده بهداشتی را تصویب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید