فراخوان مسابقه تصویر سازی، کاریکاتور و طراحی گرافیک قایم، با شک!

به گزارش پسر یخی، سازمان مردم نهاد کنترل سلامت فراخوان مسابقه تصویر سازی، کاریکاتور و طراحی گرافیک قایم، با شک! را منتشر کرد.

فراخوان مسابقه تصویر سازی، کاریکاتور و طراحی گرافیک قایم، با شک!

به گزارش باشگاه پسر یخی پویا، سازمان مردم نهاد کنترل سلامت (Ctrl+S) در نظر دارد همزمان با رونمایی سایت آموزشی طرح قایم، با شک با هدف آموزش پیشگیری از کودک آزاری در جامعه مسابقه تصویر سازی، طراحی گرافیک و کاریکاتور قایم با شک را برگزار کند. خلق محتوای بصری پیام رسان برای آگاهی و فرهنگ سازی در جامعه از طریق طراحی اختصاصی برای بستر شبکه های مجازی و همچنین چاپ بر روی تی شرت هدف اصلی این رویداد است.

برگزاری این رویداد فرصتی برای هنرمندان متعهد به جامعه است تا از طریق آثار خلاقانه و کاربردی خود با اقشار مختلف ارتباط برقرار کرده، فرایند هوشیارسازی و آموزش آنها را با بهره گیری از جذابیت های بصری تسهیل کنند.

موضوعات:

1- قایم، با شک!

با وجودی که در قوانین کشورهای مختلف برای تجاوز به بچه ها، بالاترین مجازات ها در نظر گرفته شده است، متجاوزان بندرت شناسایى و مجازات مى شوند. دلیل اصلى این است که کودک در بیشتر موارد این راز را نگه مى دارد و هرگز درباره این تجربه دردناک با کسى صحبت نمى کند. قایم کردن تجربه تجاوز، قربانیان را به جهت بسیار دردناکى سوق می دهد که سال های سال و حتی تا آخر عمر سایه اى از اضطراب، ترس، شک، بی اعتمادی و احساس گناه بر زندگى شان مى اندازد که نتیجه آن اختلال در رشد عاطفی و اجتماعی و انزوا یا جامعه ستیزی آنان در سنین بزرگسالی می شود.

2- یکی از پنج نفر، یکی از سیزده نفر

به گزارش سازمان جهانى بهداشت، تا 18 سالگی از هر پنج دختر یک نفر و از هر 13 پسر یک نفر آزار جنسى را تجربه مى کنند. این تنها موارد گزارش شده است و بادر نظر دریافت آزارهای قایم شده این موارد می تواند بیش از اینها باشد. بنابراین هر یک از ما و بچه هامان می توانیم یکی از این آزار دیدگان باشیم.

3- آموزش نه گفتن

بچه ها باید بیاموزند که نه بگویند و مهمتر از آن اینکه به چه کسانی و به چه چیزهایی نه بگویند.

4- کودک شاد، کودک ایمن

بچه ها با نشاط و آگاه توان بیشتری برای حفاظت از خود دارند و ایجاد امنیت برای آنها، این چرخه شادی و امنیت را تقویت می کند.

شرایط شرکت در مسابقه :

- برگزارکننده، هر یک از شرکت کنندگان را مالک مادی و معنوی آثار ارسالی توسط آنها می داند و در صورت اثبات خلاف آن، مسئولیتی را برعهده ندارد و شرکت کننده باید جوابگوی مراجع ذی ربط باشد.

- در صورت احراز کپی بودن اثر و یا عدم مالکیت مادی و معنوی ارسال کننده، ضمن حذف اثر از مسابقه یا پس از آن، حذف از بکارگیری در جهت اهداف موسسه، جایزه و یا وجه خرید حق نشر آن اثر از شرکت کننده باز پس گرفته خواهد.

- طرح های ارسالی باید با قوانین جمهوری اسلامی ایران منطبق باشند.

- حق نشر آثار برنده شده و آثار راه یافته به نمایشگاه متعلق به برگزارکننده خواهد بود و می تواند بدون محدودیت آنها را با ذکر نام هنرمند در رسانه ها و در قالب مدیوم های مختلف منتشر کند.

نحوه ارسال آثار:

- هر شرکت کننده مجاز به ارسال حداکثر دو طرح است.

- ضلع بزرگ اثر نباید بیشتر از 40 سانتیمتر و کمتر از 30 سانتیمتر باشد.

- تصویر آثار باید با فرمت jpeg، رزولیشن 300 dpi و حجم کمتر از 10 مگابایت ارسال شود.

- آثار تنها باید به رایانامه [email protected] ارسال شوند.

- حتما در بخش موضوع رایانامه ارسالی از الگوی قائم باشک، نام و نام خانوادگی و تنها به زبان فارسی استفاده شود.

مانند: قائم باشک، محمد محمدی

- حتماً هر اثر با نام و نام خانوادگی و کدهای 01 و 02 با واژگان انگلیسی نامگذاری شود.

مانند: 01- Mohammad Mohammadi

- آثار باید در قالب یک فایل زیپ شده که تنها با نام و نام خانوادگی هنرمند با واژگان انگلیسی نامگذاری شده است در قالب یک رایانامه ارسال شود.

- به همراه فایل زیپ آثار فرم اطلاعات شرکت کننده در دو فرمت word و pdf (یا jpeg) و عکس واضح هنرمند با حجم کمتر از 500 کیلوبایت ارسال شود.

چند نکته:

- آثاری که از قابلیت بیشتری برای انتشار و اثرگذاری در شبکه های اجتماعی مجازی یا چاپ بر روی تی شرت برخوردار باشند در اولویت انتخاب قرار خواهند گرفت.

- توجه داشته باشید که دیده شدن محتوا و پیام تصویری اثر در ابعاد نسبتاً کوچک گوشی های همراه، سادگی و در عین حال پر مغز بودن عناصر بصری و تکنیکی، هوشمندی و خلاقیت در خلق آثاری که بتواند به طور ضمنی و غیرمستقیم پیام خود را برساند و بر مخاطب اثر بگذارند، از جمله مواردی است که می توان در تولید آثار هنری پیام رسان در رسانه های نوین و حتی محصولات کاربردی در نظر گرفت.

- اگر متنی در اثر وجود دارد مختصر و موجز و با رعایت دستور زبان ادبیات فارسی نگاشته شود.

گاه شمار مسابقه:

- آخرین مهلت ارسال آثار ساعت 12 شب 21 شهریور 1396 خواهد بود. علاقه مندان توجه داشته باشند که به دلیل فشردگی زمانی تمدید این زمان امکانپذیر نخواهد بود.

- آثار برگزیده در قالب یک نمایشگاه از 31 شهریور در گالری چهار در تهران، خیابان سهروردی، اشراقی، پلاک 4، به نمایش در خواهد آمد.

جوایز و حقوق مادی:

- نفر اول رشته تصویرگری دو سکه بهار آزادی

- نفر اول رشته گرافیک دو سکه بهار آزادی

- نفر اول رشته کاریکاتور دو سکه بهار آزادی

- به هر یک از راه یافتگان به نمایشگاه مبلغ 150 هزار تومان بابت حق نشر آثار پرداخت می شود.

توضیح: در انتخاب آثار راه یافته تعداد برابر از هر یک از رشته ها مطرح نخواهد بود و بر اساس رای هیئت داوران ممکن است از یک رشته تعداد بیشتری اثر به نمایشگاه راه پیدا کند.

هیئت داوران: کیانوش غریب پور، بزرگمهر حسین پور، علی هاشمی شهرکی، وحید نیکگو و نیما دهقانی.

دبیر: مهدی عبداله زاده

جهت کسب اطلاعات بیشتر با دبیرخانه مسابقه با شماره 02188003006 تماس بگیرید.

منبع: تسنیم

به "فراخوان مسابقه تصویر سازی، کاریکاتور و طراحی گرافیک قایم، با شک!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراخوان مسابقه تصویر سازی، کاریکاتور و طراحی گرافیک قایم، با شک!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید