سازمان جهانی بهداشت: واکسن، حریف کرونا در نیمه نخست 2021 نخواهد شد

به گزارش پسر یخی، واکسن باعث امیدواری است و ما باید آن را جشن بگیریم اما در حال حاضر واکسن ها در سطحی که بتوانند همه گیری را خاتمه دهند، قرار ندارند.

سازمان جهانی بهداشت: واکسن، حریف کرونا در نیمه نخست 2021 نخواهد شد

مدیر بخش برنامه های اضطراری سازمان جهانی بهداشت با تاکید بر اینکه در حال حاضر واکسن های کووید-19 در سطحی نیستند که بتوانند همه گیری را سرانجام دهند، از روزهای بسیار سخت شش ماهه نخست سال 2021 در برخی کشورها هشدار داد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری افه، مایک رایان مدیر بخش برنامه های اضطراری سازمان جهانی بهداشت دیروز (جمعه) در نشستی خبری ضمن ابراز امیدواری از اخبار موفقیت آمیز در دستیابی به واکسن کووید-19 گفت: هرچند واکسیناسیون کرونا در برخی کشورها تایید شده و آغاز می شود اما برخی کشورها با آمار بالای ابتلا و فوت بیماری همه گیر، سه تا شش ماه سختی را پیش رو خواهند داشت.

به گفته رایان کشورهایی که شاهد انتقال شدید ویروس هستند، حتی با وجود اجرای طرح واکسیناسیون، تشدید گسترش بیماری را تجربه خواهند کرد.

وی همچنین اضافه کرد: واکسن باعث امیدواری است و ما باید آن را جشن بگیریم اما در حال حاضر واکسن ها در سطحی که بتوانند همه گیری را سرانجام دهند، قرار ندارند.

این کارشناس سازمان جهانی بهداشت با اشاره به موفقیت کشورهای شرق آسیا در مهار نسبی ویروس کرونا گفت: در عین حال آن دسته کشورهایی که توانسته اند پاندمی را کنترل نمایند نیز متحمل آسیب خواهند شد. موفقیت گذشته هیچ تضمینی برای موفقیت در مهار بیماری همه گیر در آینده نیست.

رایان همچنین درباره شرایط کشورهایی همچون مکزیک، برزیل و دیگر کشورهای قاره آمریکا و اتحادیه اروپا گفت: در واقعیت این کشورها هرگز با مهار کامل بیماری از موج نخست خارج نشده و اکنون در شرایط وخیمی قرار دارند که باید همه اقدامات پیشگیرانه لازم را عملی نمایند.

با نزدیک شدن به تعطیلات کریسمس و سال نوی میلادی، دفتر اروپایی سازمان جهانی بهداشت نیز روز چهارشنبه (26 آذر ماه) ضمن هشدار درباره خطر بالای شیوع موج جدید بیماری کووید-19 در هفته ها و ماه های ابتدایی سال 2021 در اروپا، به شهروندان اروپایی توصیه کرد تا در دوران تعطیلات در اجتماعات و میهمانی های خانوادگی از ماسک استفاده کرده و فاصله فیزیکی را رعایت نمایند

بر اساس آخرین آمار تارنمای وُردو میترز تا کنون بیش از 76 میلیون و 13 هزار نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده و افزون بر یک میلیون و 681 هزار نفر در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

منبع: عصر ایران

به "سازمان جهانی بهداشت: واکسن، حریف کرونا در نیمه نخست 2021 نخواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان جهانی بهداشت: واکسن، حریف کرونا در نیمه نخست 2021 نخواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید