تصاویر ، افزایش جان باختگان آتش سوزی استرالیا به 17 نفر

به گزارش پسر یخی، ادامه آتش سوزی بی سابقه در استرالیا تا به امروز، 17 نفر را در سراسر این کشور قربانی نموده و همین امر موجب برانگیخته شدن اعتراضات خیابانی در این کشور شده است.

تصاویر ، افزایش جان باختگان آتش سوزی استرالیا به 17 نفر

به گزارش گروه بین الملل پسر یخی، مقام های استرالیا روز گذشته (چهارشنبه)، کشتی ها و هواپیماهای نظامی را برای یاری به جوامعی مستقر نموده که در نتیجه آتش سوزی گسترده این کشور ویران شده است.

بنا به گزارش روزنامه دیلی صاباح ترکیه، دستکم 17 نفر تا به امروز در سراسر استرالیا در نتیجه یکی از مخرب ترین آتش سوزی های سالهای اخیر این کشور جان خود را از دست داده اند.

طبق این گزارش، کشتی های نیروی دریایی و هواپیماهای نظامی استرالیا به همراه نیروهای امدادی برای ارائه یاری های انساندوستانه و ارزیابی میزان خسارات ناشی از آتش سوزی مرگبار استرالیا که از دو ماه گذشته شروع شده و همچنان ادامه دارد، اعزام شده اند.

چند روز پیش، شبکه بی بی سی گزارش کرد که با افزایش دمای هوا به 40 درجه در تمامی ایالات استرالیا، آتش سوزی در این کشور از کنترل خارج شده است.

موج آتش سوزی در استرالیا از دو ماه گذشته شروع شد و همزمان در مناطق جنوبی این کشور، اعلام شرایط اضطراری شده است.

نگرانی هایی از افزایش میزان تلفات ناشی از این آتش سوزی گسترده وجود دارد زیرا شعله های آتش در جنوب شرقی استرالیا از کنترل خارج شده است و تا به امروز بیش از 200 خانه را تخریب نموده و بعضی از شهرهای کوچک را به ویرانه تبدیل نموده است.

بنا بر این گزارش، شعله های آتش، جوامع ساحلی استرالیا را دربرگرفته است و روز گذشته موجب قطعی برق و خدمات ارتباطی در بسیاری از این مناطق شد.

کمیسر خدمات آتش نشانی روستایی نیوساوث ولز اعلام نمود که سرویس های امداد با چالش های جدی در زمینه دسترسی به مناطق دورافتاده برای یاری به زخمی ها روبرو شده اند و سه نفر از امدادگرانی که قصد اعزام به این منطقه را داشتند، مجبور شدند به دلیل سوختگی با بالگرد از منطقه خارج شوند.

نیروهای آتش نشانی امیدوار بودند که روز چهارشنبه، کاهش دمای هوا و همچنین کاهش وزش باد، به آنها در مهار آتش یاری کند اما همچنان نگرانی هایی از تشدید آتش سوزی در مناطق آلپ در پی وقوع رعد و برق وجود داشت.

مقام های استرالیا هشدار داده اند که احتمال تشدید آتش سوزی در روز شنبه هفته آینده به واسطه افزایش دمای هوا وجود دارد.

آتش سوزی های فصلی در استرالیا به تخریب بیش از یکهزار خانه و سوختن حدود 5.5 میلیون هکتار منجر شده است که این مساحت بزرگ تر از دانمارک یا هلند است.

طبق این گزارش، برای چندین هفته است که شهرهای مهم استرالیا را دود های سمی ناشی از آتش سوزی فرا گرفته است و روز گذشته، سطح آلودگی در کانبرا به خطرناک افزایش یافت.

بحران بی سابقه آتش سوزی در استرالیا به افزایش اعتراضات خیابانی در این کشور منجر شده است و معترضان خواهان اقدام فوری دولت در زمینه تغییرات اقلیمی شدند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "تصاویر ، افزایش جان باختگان آتش سوزی استرالیا به 17 نفر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویر ، افزایش جان باختگان آتش سوزی استرالیا به 17 نفر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید