انتقاد کارشناسان از پیشنهاد ترامپ درباره نفت سوریه

به گزارش پسر یخی، پیشنهاد ترامپ درباره گرداندن میدان های نفتی سوریه توسط شرکت های نفتی آمریکایی دیگر، انتقاد کارشناسان حقوقی و بخش انرژی را در پی داشت.

انتقاد کارشناسان از پیشنهاد ترامپ درباره نفت سوریه

به گزارش ، به نقل از خبرگزاری رویترز، پیشنهاد دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا درباره گرداندن میدان های نفتی سوریه توسط شرکت اکسون موبیل یا یک شرکت نفتی آمریکایی دیگر، موجب انتقاد کارشناسان حقوقی و بخش انرژی شد.

ترامپ در نشست خبری درباره عملیات نیرو های ویژه آمریکایی که به مرگ ابوبکر البغدادی سرکرده داعش انجامید، گفت: آن چه قصد دارم بگویم این است که قراردادی با اکسون موبیل یا یکی از شرکت های بزرگمان ببندیم تا به آنجا برود و این کار را به نحو مناسبی صورت دهد و ثروت ما را گسترش دهد.

اکسون موبیل و شرکت شورون که دو شرکت بزرگ آمریکایی در خاورمیانه (غرب آسیا) هستند از اظهارنظر در این باره خودداری کردند.

لوری بلنک، استاد دانشکده حقوق اموری Emory و مدیر مرکز قوانین بین المللی و تطبیقی در این دانشکده گفت: قوانین بین المللی دقیقا به دنبال مقابله با این دست سوء استفاده است.

بروس ریدل مشاور سابق امنیت ملی آمریکا و عضو ارشد اندیشکده بروکینز نیز گفت: این کار نه تنها یک اقدام مشکوک حقوقی است بلکه این پیغام را به سراسر منطقه و دنیا می فرستد که آمریکا می خواهد نفت را بدزدد.

جف کولگان، استاد علوم سیاسی و مطالعات بین المللی در دانشگاه براون گفت: این فکر که آمریکا نفت را در دست اکسون موبیل یا یک شرکت دیگر آمریکایی نگاه دارد غیراخلاقی و احتمالا غیرقانونی است.

وی گفت: شرکت های آمریکایی برای عملیات در سوریه با چالش های عملی فراوانی روبرو هستند.

الن والد، عضو ارشد مرکز انرژی دنیای در شورای آتلانتیک گفت: حتی کسب موافقت اکسون موبیل یا یک شرکت عمده دیگر برای توسعه نفت سوریه با توجه به زیرساخت نسبتا محدود و فراوری اندک آن کاری سخت است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "انتقاد کارشناسان از پیشنهاد ترامپ درباره نفت سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد کارشناسان از پیشنهاد ترامپ درباره نفت سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید