از باز شدن مرز مهران چه خبر؟

به گزارش پسر یخی، طی رایزنی های صورت گرفته احتمال بازگشایی مرز مهران وجود دارد؛ به طوری که ممکن است این مرز برای دو روز در هفته باز گردد.

از باز شدن مرز مهران چه خبر؟

به گزارش پسر یخی، در جریان شیوع ویروس کرونا مبادلات مرزی با مشکلاتی روبرو شد که از جمله آنها مرزهای عراق بود.

اما در روزهای اخیر به دنبال رایزنی های صورت گرفته، پیشنهاداتی در این رابطه از سوی دو طرف ایرانی و عراقی وجود داشت؛ به طوری که ایران خواهان بازگشایی حداقل سه روز در هفته این مرزها بود اما عراق فقط یک روز را پیشنهاد کرد که از نظر ایران پذیرفته شده نبوده است.

اما به تازگی استاندار ایلام بیان کرد که احتمال باز شدن مرز مهران برای دو روز در هفته وجود دارد.

پیگیری این موضوع از گمرک ایران با این شرح لطیفی -سخنگوی گمرک- همراه بود که مرز مهران فعلا باز نشده و همچنان بسته است، ولی به دنبال رایزنی های صورت گرفته پیشنهاد دو روز در هفته از سوی استان واسط عراق مطرح شده که البته هنوز تصمیم نهایی در این رابطه اخذ نشده است.

به گفته وی، براین اساس باید در اجرای این موضوع تمامی جوانب سنجیده و آنالیز گردد و بعضی مسایل از جمله کالای مجاز، ساعت کاری، نحوه ورود و خروج کالا؛ مسائلی است که باید بین دو طرف مورد توافق قرار بگیرد که به محض بازگشایی اطلاع رسانی خواهد شد.

این در حالی است که در حال حاضر در سایر مرزهای ایران و عراق، مرز تمرچین پیرانشهر، باشماق مریوان، پرویز خان کرمانشاه و مرز بانه فعال است و مجوز فعالیت مرز شوشمی پاوه و شیخ صله صادر شده و کیله سردشت باز است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "از باز شدن مرز مهران چه خبر؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از باز شدن مرز مهران چه خبر؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید